Otevření Lanového parku Teplice

JTH Fitness s.r.o. – Fitness Fontána
(3. patro Nákupního centra Fontána), Náměstí Svobody 3312 415 01 Teplice
Lanový Park Teplice - Na střeše Kauflandu u Stadionu Na Stínadlech, Čs. dobrovolců 2815
415 01 Teplice
Česká republika
+420 739 817 744, (+420 417 637 754 – rezervace)

Čas konání

Od: 
18.04.2019 - 10:00
Do: 
18.04.2019 - 18:00

Vstupné

Dětská trasa od 59 Kč (skupina nad 15 osob) po rodinné vstupné 329 Kč (2 dospělí a max. 3 děti do 14 let).
Rodinná trasa od 99 Kč (děti 7 - 10 let) do 139 Kč (osoby nad 15 let)
Lanovka: 109 Kč (děti 12 – 15 let) a 129 Kč (osoby nad 16 let)
K dispozici je také kombinované vstupné na rodinnou trasu a lanovku.
Více informací o jednotlivém vstupném naleznete zde.

Praktické informace

Na prahu prodlouženého velikonočního víkendu otvírá v Teplicích největší lanový park v Ústeckém kraji. Všichni zájemci si mohou vyzkoušet všechny tři nabízené trasy: Dětskou a Rodinnou trasu a Lanovku.
Ve čtvrtek 18. dubna 2019 mohou návštěvníci zažít nový, jiný a originální lanový park.

Nabídka lanového parku v Teplicích:
• Největší lanový park v Ústeckém kraji
• Více než 20 překážek
• Unikátní místo s možností parkování
• 3 velké atrakce v rámci jednoho parku
• Pro děti již od 3 let
• Zázemí s terasou a občerstvením

Dětská trasa
Dětská trasa je určena dospělým a dětem již od 3 let. Děti do 7 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby. 14 domečků na trase je propojeno visutými lávkami, na kterých jsou nainstalovány překážky určené k překonávání. Bezpečnost je zajištěna použitím ochranných sítí, které zachytí případný pád. Na atrakci je tedy možný bezpečný volný pohyb uživatelů bez nutnosti jištění.

Směr pohybu na trase je libovolný. Maximální počet osob v jednom domečku, maximální počet osob na jedné překážce a maximální počet osob na schodišti, směřující ke vstupu na atrakci je vždy 5 osob. Celková kapacita trasy je 140 osob (počítáno pro osoby o hmotnosti max. 80 kg). Tělesná výška není omezena, ale osoby s výškou nad 190 cm musí dbát zvýšené opatrnosti.

Rodinná trasa
Rodinná trasa je určena dospělým a dětem od 7 let. Děti do 10 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby. Trasu tvoří 12 překážek nainstalovaných mezi ocelové sloupy s přestupnými plošinami. Bezpečnost je zajištěna systémem průběžného samočištění Saferoller, doplněným na nástupu o zatahovací naviják.  Pro zajištění bezpečnosti je uživatel povinen použít osobní ochranné prostředky: úvazek, přilbu a jistící set.

Instruktor uživatele informuje o manipulaci s vybavením, zkontroluje jej a přidělí výstroj přiměřenou tělesné stavbě uživatele. Dále předvede, jak si výstroj obléci a jak nastavit velikost. Na trenažéru uživateli demonstruje způsob použití jistícího systému, nechá uživatele jej vyzkoušet a před nástupem na první překážku zkontroluje výstroj. U nástupu instruktor připojí uživatele na jistící systém. Veškeré podrobné informace předá instruktor uživateli přímo na místě.

Na trasu se vstupuje po žebříku a směr pohybu je určen pořadím překážek. Maximální počet osob na jednotlivé překážce je 1 osoba. Maximální počet osob na přestupní plošině jsou 2 osoby. Maximální počet osob na žebříku je 1 osoba. Celková maximální kapacita trasy je 20 osob. Osoby s tělesnou výškou nad 190 cm musí dbát zvýšené opatrnosti z důvodu snížené podchodné výšky v některých částech trasy.

Lanovka
Lanovka zde umožňuje prostřednictvím kladky sjezd uživatele na laně napnutém mezi sloupy. Trasa obsahuje 2 úseky délky přibližně 2x 34 metrů. Úseky jsou rozděleny sloupem, na který uživatel dojíždí a následně se z něj spouští na druhý úsek. Atrakce je určena dospělým a dětem od 12 let. Děti do 15 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby.

Vstup i sestup na Lanovku je po žebříku, směr pohybu je určen: z nejvyššího sloupu přes středový na nejnižší. Maximální počet osob na jednotlivém úseku je 1 osoba. Maximální počet osob na jedné přestupní plošině jsou 2 osoby. Maximální počet osob na žebříku je 1 osoba.
Celková maximální kapacita Lanovky jsou 3 osoby + případný doprovod instruktora. Atrakce je určena osobám o hmotnosti min. 40 kg a max. 130 kg. Tělesná výška není omezena.

Upozornění – Lanová park Teplice není dětským hřištěm.

Občerstvení nabízí kavárna s terasou a výhledem na park.

Více informací, včetně otevíracích dob během roku, naleznete zde a na FB zde.

Okres: 
Teplice
Obec: 
Teplice