Lanová centra

Adrenalin? Tady jste správně!

Zážitky pro mladé. Dvoudenní výlet okolím Plešivce a Oberwiesentalu plné adrenalinu.

Zajímavá místa na trase: obří houpačka na Plešivci, půjčovna čtyřkolek a bugin, bungee-trampolína, lanové centrum, letní bobová dráha Oberwiesental, lanový park Greifensteine, visutá lanovk ana vrch Fichtelberg, Ježíškova cesta, Jáchymov - radonové lázně.

Horolezecký svět Erzgebirge

Kletterwelt Erzgebirge

Horolezectví na nejvyšší úrovni

Horolezecká hala v Pockau okouzlí moderním a inovativní konceptem. Rozdělení do různých částí zaručuje, aby všichni hosté mohli nerušeně šplhat. Ať už s nebo bez horolezeckých zkušeností, s rodinou, přáteli či klubem nebo se skupinkou mladých lidí.

Lanové centrum Proud (Lanáček)

Lanové centrum Proud (Lanáček)

Dětské lanové centrum PROUD Lanáček se nachází v areálu Pokrušnohorského zooparku Chomutov. V areálu je umístěna dráha 10 lanových překážek pro děti od 3 do 12 let. O děti se postará speciálně vyškolený personál, který jim pomůže při překonávání překážek z lan, sítí a dřevěných trámků. Dráha s dvanácti překážkami má jeden vstup a jeden výstup a několik odpočinkových míst, která zároveň slouží k případnému „ předbíhání“ účastníků. O bezpečnost dětí se postarají jednotlivé plošiny, které mají ochranná zábradlí a pod každou překážkou je nainstalována bezpečnostní síť.

Bungee jumping nad říčkou Hačka

Bungee jumping nad říčkou Hačka

Pro ty, kdo mají zájem o trochu adrenalinu, se nabízí možnost vyzkoušet bungee jumping na nejvyšším mostě v České republice. Most Hačka byl postaven v roce 2007 nad stejnojmennou říčkou, je vysoký 62 metrů a je součástí hlavního tahu z Chomutova na hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána. Skáče se od dubna do října každou sobotu 10:00-18:00 a neděli 12:00-18:00 (neděle pouze červen-září), a to za každého počasí. Vyzkoušet můžete klasický bungee jumping nebo Kienovu houpačku. Pro seskok není vyžadováno žádné speciální oblečení.