Lázně

Lyžařské tratě v okolí Altenbergu

Vybrané tratě v okolí Altenbergu

Většina tras jsou udržované lesní cesty vedoucí v pravoúhlých kříženích kolem vrchu Kahleberg, kolem rašeliniště Georgenfelder Hochmoor. Další značené směry jsou: Rehefeld-Zaunhaus, Zinnvald (Cínovec), Schellerhau, Altenberg a Geising. Navigační šipky jsou na každé křižovatce a stačí si pamatovat, kam se chcete dostat.

U vesničky Rehefeld-Zaunhaus je další možnost překonat státní hranici zpět do Česka (směr Moldava, Nové Město).

Podél cest potkáte nespočet dřevěných přístřešků (určených ke svačení a skrytím před nepřízní počasí).

Pro každého něco: Užijte si zimy s celou rodinou!

Nezapomenutelná zima. Pětidenní výlet pro rodiny s dětmi okolím Božího Daru, Klínovce, Carsfeldu, Johanngeorgenstadtu.

Zajímavá místa na trase: Skiareál Johanngeorgenstadt, Skiareál Klínovec, Boží Dar, Skiareál Neklid, skiareál a dětský svět Novako, radonové lázně v Bad Schlema a v Jáchymově, Božídarské rašeliniště, Ježíškova cesta, Blatenský příkop; Vlčí jámy, Muzeum výšivek, vodní svět Badegärten v Eibenstocku, rozhledna na Auersbergu, zámek Schwarzenberg, železniční muzeum Schwarzenberg.

Stříbrné vřídlo Warmbad

Silber-Therme-Warmbad

Ve stříbrném vřídle Warmbad zažijete uvolňující a vitalizující působení „nejteplejšího léčivého termálního pramene Saska“ a přímo se ponoříte do blahodárných nabídek stříbrného vřídla Warmbad. Termální zařízení má dva vnitření a dva venkovní bazény (teplota vody 32 - 34 176C)a mnoho vodních atrakcí. V různorodém prostředí saunové části lze dobře relaxovat. V sektoru wellnessu najdete také zajímavé nabídky jako životodárnou masáž nebo houpání na vodní matraci s hudebním doprovodem.

Termální lázně Wiesenbad, horké vřídlo „Miriquidi“

Thermalbad Wiesenbad - Therme Miriquidi

Léčivý pramen v Krušných horách

Kromě moderní lázeňské kliniky se v termálních lázních Wiesenbad nachází veřejné horké vřídlo „Miriquidi“. Bazény s teplou vřídelní vodou, četné plovárenské atrakce spojené s vodní gymnastikou, stejně jako romantická skalní jeskyně s párou, sauna a světelná terapie dodávají tělu i duši nové síly a nabízení odpočinek mladým i starým.

Lázně Evženie

Lázně Evženie

Lázeňský komplex Evženie se nachází v klidové části historického centra Klášterce nad Ohří na levém břehu řeky Ohře. Lázně jsou obklopeny zámeckým a lázeňským parkem, v blízkosti se nachází také hradní zřícenina Šumná. V Klášterci vyvěrají tři minerální prameny - Pramen Evženie v hloubce 12 m, Klášterecký pramen 120 m a Městský pramen 90 m, které jsou využívány k pitným kúrám a vodoléčebným procedurám. Slouží k urychlení rekonvalescence po akutním onemocnění nebo operaci trávícího, močového či pohybového aparátu.

Tereziny lázně

Tereziny lázně

Historie lázeňství v obci Dubí sahá až do roku 1860 a je spojena s továrníkem Antonem Tschinkelem, který v Dubí vybudoval řadu objektů, parků a vyhlídkovou restauraci. Komplex dnešních Tereziných lázní byl vybudován dr. Brecherem v roce 1870 jako „Vodoléčebný ústav “. Tereziny lázně jsou umístěny na jižním svahu Krušných hor v nadmořské výšce 420 metrů. Nacházejí se v klidné části města Dubí, v blízkosti kostela Neposkvrněného početí Panny Marie. Mezi vzácné hosty, kteří se v Tereziných lázních léčili, patří, Jan Neruda, operní pěvec C.

Císařské lázně

Císařské lázně

Impozantní budova Císařských lázní leží v centru města. Císařské lázně náleží k historicky nejstarším domům v Teplicích. V budově je umístěna Klinika CLT, vybavená špičkovým lékařským a diagnostickým zařízením. V nedávně době prošla budova rozsáhlou rekonstrukcí včetně výstavby termálního rehabilitačního bazénu. V této lázeňské budově se léčil rakouský císař František Josef, na jehož počest byl lázeňský dům pojmenován.
V Císařských lázních se léčí:
•stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích
•choroby periferních cév

Kamenné lázně

Kamenné lázně

Samotná budova byla postavena v roce 1911 v novobarokním slohu. V průběhu let byla několikrát rekonstruována, naposledy v roce 1998. V současnosti poskytují Kamenné lázně veškerou péči, založenou na mnohaletých zkušenostech a tradicích v léčení. K tomuto komplexu patří Lázeňský dům Jirásek. Lázně jsou obklopeny zelení rozlehlého parku.

Lázeňský komplex Beethoven

Lázeňský komplex Beethoven

Lázeňský dům Beethoven je součástí historického jádra města. Vznikl architektonickým propojením původních lázeňských domů. Leží v klidné části Teplic obklopen rozsáhlými parky. V minulosti zde pobývaly a léčily se slavné osobnosti jako L. van Beethoven, J. W. Goethe, R. Wagner, F. Chopin, F. Liszt, A. von Humboldt a další. Lázeňský dům Beethoven je specializován především na léčbu pohybového ústrojí, poúrazové stavy, poškození cév, nervů, kostí a šlach.

Stránky