Historická železnice a veteráni

Krušnohorská vyhlídková dráha (Erzgebirgische Aussichtsbahn) Schwarzenberg - Annaberg-Buchholz

Erzgebirgische Aussichtsbahn Schwarzenberg - Annaberg-Buchholz

Kochejte se na trati dlouhé 26,7 160km, která vede idylickým horním Krušnohořím, pohledy na úchvatné výšiny a údolí překlenutá velikými mosty - nejznámějším z 160nich je Markersbašský viadukt. Vychutnejte si šest víkendů v 160roce nádherné výhledy při jízdě historickými motorovými vozy nebo parním vlakem železničního muzea Schwarzenberg.

Muzeum vozidel Frankenberg

Fahrzeugmuseum Frankenberg

Muzeum vozidel ve Frankenbergu vděčí za své založení v 160roce 1996 nejen rychlému rozhodnutí města odkoupit po likvidaci podniku Barkas-Werke jeho historickou sbírku, ale i neúnavnému nasazení několika mimořádně angažovaných zaměstnanců někdejšího závodu Barkas-Werke a pozdější firmy Barkas-GmbH, kteří se v 160roce 1993 spojili do neziskového nadačního sdružení Fahrzeug-Museum Frankenberg/Sa. e.V.

Čtyřmístná sedačková lanovka Oberwiesenthal

Vierersesselbahn Oberwiesenthal

Zážitkem pro mladé i staré je jízda na čtyřmístné lanovce z Oberwiesenthalu na nejvyšší horu Saska, Fichtelberg (1215 m). Zažijte nezapomenutelnou krásu Krušných hor ze vzduchu.

V létě si při desetiminutové cestě užijete jedinečný výhled na Horní Krušnohoří a především nezapomenutelný pohled na město Oberwiesenthal, nejvýše položené město Německa.

Lanovka Fichtelberg

Fichtelberg Schwebebahn - FSB GmbH

Visutá lanovka na Fichtelberg je nejstarší visutou lanovkou Německa (postavena v roce 1924). Každých 15 minut startuje vždy jedna kabina, v případě potřeby z údolní i vrcholové stanice současně, na trasu 1175 m dlouhou s výškovým rozdílem 303 m a kapacitou 45 osob na kabinu.

Železniční muzeum Schwarzenberg

Eisenbahnmuseum Schwarzenberg

Mnoho exponátů typických pro železnici doplňuje sbírku historických parních a naftových lokomotiv, vagonů a speciálních kolejových vozidel z bývalého drážního provozu. Vlak tažený parní lokomotivou 50 3616 (rok výroby 1940) jezdí po turisticky zajímavých trasách i za hranice Saska.

Zvláštní nabídka:

- velká výstava vozidel

- projížďky parní lokomotivou v době Velikonoc a adventu

- trať mezi Schwarzenberg a Annabergem-Buchholz

Muzeum Augusta Horch

August Horch Museum Zwickau

Naše muzeum se nachází v západním saském městě Zwickau, které bylo po desetiletí působištěm Augusta Horcha. Přímo v srdci staré továrny Audi, v bývalém výrobním závodě, kde byla již před více než 100 lety vyráběna luxusní motorová vozidla značky Horch přes Audi až po legendární trabant. V tomto unikátním prostředí můžete od 10. září 2004 na 2500 m2 výstavní plochy obdivovat nejen historické vozy, ale i současné modely.

Stránky