Planetária a hvězdárny

Hvězdárna dr. Antonína Bečváře

Hvězdárna se nachází v areálu Hradu Hněvín ve městě Most. Hvězdárna nese jméno českého astronoma a klimatologa RNDr. Antonína Bečváře. V kopuli hvězdárny je výkonný refraktor (čočkový dalekohled) typu Gustav Heyde, který umožňuje přiblížení pozorovaných objektů až 300x. V případě nepříznivého počasí jsou pro zájemce připravena audiovizuální pásma se zajímavostmi z výzkumu sluneční soustavy a novinky z kosmonautiky.

Planetárium Most

Planetárium Most je veřejné vzdělávací zařízení. Jeho kopule se nachází na střeše Reprezentačního domu města Mostu v centru města, což z něj dělá nepřehlédnutelný symbol tohoto kulturního domu. Program se skládá z animací astronomických úkazů, krátkých filmů a velkoplošné projekce. Všechny programy jsou průběžně doplňovány o nové poznatky a zajímavosti z astronomie a kosmonautiky.

Lidová hvězdárna a planetárium Drebach

Zeiss Planetarium und Volkssternwarte Drebach

Mimořádným zážitkem v Drebachu je Zeissovo planetárium s lidovou hvězdárnou jako referenčním objektem firmy Zeiss. Svou kapacitou 70 míst a 10 míst pro vozíčkáře je toto zařízení nejmodernějším malým planetáriem z celého Německa. Místní zaměstnanci zde v rámci obměňovaných programů, speciálně přizpůsobených jednotlivým skupinám návštěvníků, zprostředkovávají znalosti z astronomie a dobývání kosmického prostoru.