Tradiční řemesla

Crottendorfer Räucherkerzen GmbH

Crottendorfer Räucherkerzen GmbH

Přijďte si otestovat svou zručnost do výrobny tradičních krušnohorských vánočních "františků" tak, jak byly vyráběny před 75. lety. Příjemné prostředí rukodělné dílny je otevřeno každý den včetně neděle a je zde možné si vyzkoušet výrobu "františků" či další tradiční krušnohorská řemesla v 90ti minutovém cyklu. Dílna nabízí možnost návštěvy i v početnějších skupinách 10-25osob po předchozí rezervaci termínu na níže uvedeném telefoním čísle či pomocí kontaktního formuláře pro objednání.

C.F. Rolle GmbH Mühle

C.F. Rolle GmbH Mühle

Mnoho radosti při pečení s: místními moukami, obilím a osivem, směsmi na pečení - také bezlepkovými - specialitami v bio kvalitě a regionálními lahůdkami
Srdečně vás zveme! Svatodušní pondělí * 25. května 2015 * MLYNÁŘSKÝ DEN!!!

Rößler Hof

Rößler Hof

Nabídka: Prodej hovězího, telecího a vepřového masa a uzenin - vše z vlastního chovu a porážky, výroba mléčných produktů - jogurt (hustý, pevný, ne tak sladký), tvrdé sýry ze syrového mléka, tvaroh, zmrzlina, podmáslí a máslo, čerstvá kuřata a na Vánoce husy

Včelařství Berhold

Imkerei Berthold

Jsme rodinný podnik, který provozuje včelařství jako vedlejší pracovní činnost. O včely se u nás starají současně tři generace. Naším úkolem je nejenom výroba medu, ale chceme také sloužit přírodě. Učíme se z přírody a nasloucháme jí. Základem naší práce je starostlivé zacházení s včelami. Provozujeme včelařství se stanovišti. Naše úly stojí na cca 10 stanovištích ve východním Krušnohoří u Drážďan. Naše milovníky medu a ty, kteří se jimi chtějí stát, tak přesvědčujeme širokým spektrem chutí flóry našeho regionu. Navštivte naše včelařství na internetu nebo osobně po předchozí dohodě.

Krušnohorská výrobna destilátů a likérů, s.r.o., Bockau

Erzgebirgische Destillerie und Liqueurmanufaktur GmbH

Bockau se proslavilo pěstováním anděliky lékařské a prastarou tradicí přípravy bylinných likérů. V „Wurzelstube“ (kořenářství), prvním muzeu lihovin Saska, naleznou návštěvníci destinační kotle, mlýnky na byliny, historický obrazový materiál, vzorky bylinek a kořenů a mnoho dalších zajímavostí. Můžete zde také ochutnat některé z více než 30 vzorků. Echt Bockauer Magentropfen (pravé žaludeční kapky z Bockau), které jsou vytvořeny podle starých receptů, jsou legendární pro své blahodárné účinky.

Pivovar „Brauhaus Freiberg GmbH“ - prohlídky pivovaru

Brauhaus Freiberg GmbH - Brauhausführungen

Vítejte ve freiberském pivovaru Nový pivovar, vybudovaný v roce 1996, který nahradil svého předchůdce v srdci hornického města, se se svými více než 180 zaměstnanci stará o to, aby pramen saského pivovarnického umění nikdy nevyschl. Více než 800letá tradice freiberského pivovarnictví zůstala zachována až dodnes. Stojí za ní přírodně trpké, osvěžující pivo Freiberger Pils. Seznamte se během informativní výpravy s cestou freiberského piva od surovin až po hotový produkt. Dívejte se během prohlídky sládkovi přes rameno, nakoukněte do varny a stáčírny.

Hotel Lugsteinhof

Hotel Lugsteinhof Inh. K. Kadletz e. K.

Vítejte ve sportovním a rodinném hotelu Lugsteinhof, nejvýše položeném hotelu východního Krušnohoří! Účast na Dni tradičních řemesel 3. 160neděli v 160říjnu. Přírodní zážitky Zábava při sáňkování v 160zimě i v 160létě, odpočinek i relaxace, poznávací výpravy Krušnohořím: u 160nás si přijdou na své všechny věkové kategorie! Hotel Lusteinhof - ideální výchozí bod pro výlety po zemi i pod ní.

Stránky