Vánoce

Krušnohorské muzeum hraček Seiffen

Erzgeb. Spielzeugmuseum Seiffen

Krušnohorské muzeum hraček

Hračkářská idylka a atmosféra vánočních výstav vytvářejí zvláštní půvab muzea hraček v Seiffenu. Skvosty vystavené ve třech podlažích zvou k poklidnému a obohacujícímu zážitku. Nádherné výrobky dvousetleté tradice osvětlených vánočních stromečků vyprávějí o někdejších krušnohorských Vánocích, víceramenné svícny a pyramidy tvoří zářivé pozadí hornických Vánoc plných světla. Nejen oči malých návštěvníků se zatřpypí při pohledu na více než 6 metrů vysokou vánoční pyramidu, stojící uprostřed muzea.

Pekárna Weißbach

Bäckerei Weißbach

„Dobrá“ krušnohorská štóla potřebuje svůj čas. Dopřej těstu dosti času, odmění se kvalitou a dobrou chutí. Jako ušlechtilé červené víno! Tuhle radu předal Kurt Weißbach svému synu Gunterovi do začátku jeho profesní dráhy spolu s tradičními recepturami a směsmi koření, když syn přebíral v roce 1980 rodičovský mistrovský obchod na ulici Antonstraße ve Stollbergu.

Pekárna Seifert

Od roku 1878 je pekárna v majetku rodiny a od roku 2002 vede podnik majitelka firmy Karla Seifertová spolu s pekařským mistrem Frankem Seifertem a cukrářkou Karin Seifertovou. Od roku 2011 jsme zakládajícím členem Svazu štól Krušnohoří / pekařského řemesla. V období adventu se naše pekařství proměňuje ve vánoční pekárnu: v čase Vánoc nabízíme asi třicet různých druhů: osm pravých krušnohorských vánočních štól s pečetí kvality, speciální makové máslové štóly, vánoční pečivo, speciální oplatky a ručně vyráběné lanýžové pralinky. Zasíláme do celého světa.

Pekárna & cukrárna Lothar Melzer

Bäckerei & Konditorei Lothar Melzer

Odhalte tajemství vánočních štól Srdečně Vás zveme k cestě mezi tajemné tradice spojené s krušnohorskými křesťanskými štólami. Lahodná vůně v pekárně Melzer 180s Backstube, láskyplně prostřené řady stolů a vánoční tóny - to je jen zlomek toho, co vás očekává. Zjistěte všechny zajímavosti o krušnohorských štólách a jejich tradici. Sledujte naše pekaře při přípravě a výrobě štól nebo dalšího chutného pečiva.