Dlouhá Louka

Dlouhá Louka
Dlouhá Louka 48
41705 Osek
Česká republika
420602561991

Dlouhá louka se v poslední době stala významným bodem pro všechny lyžaře - běžkaře ale i pěší výletníky. Zdejší penzion se stal oblíbeným místem zastavení a občerstvení na jejich cestě, prostě křižovatka na výletech.

Na dosah je rozhledna na Vlčí hoře, vrchol Loučná či Stropník, Dušanova vyhlídka, rozcestí na Fláje, Vrch tří pánů, Bouřňák, sjezd do Litvínova nebo Oseka.

Zimní běžecký areál nabízí 55 km strojově udržovaných běžeckých stop pro klasiku i bruslení celotýdenně dle sněhových podmínek. Nachází se zde několik okruhů s různou náročností v krásné krajině. Můžete si vyzkoušet Flájský okruh v délce 15 km s možností vidět nebo vystoupat na nejvyšší vrchol severovýchodní části Krušných hor Loučnou 956 m.n.m. pojedete kolem Flájské přehrady.
Vrcholové parkoviště je v zimě posíleno o upravovanou louku (platí se parkovné).

Jazyková bezbariérovost

Česky
Německy

GPS souřadnice

50° 38' 59.64" N, 13° 38' 49.56" E

Určeno pro

Rodiny s dětmi
Aktivní sportovci
Senioři
Skupiny
Jazyková bezbariérovost
Běžecké lyžování

Další informace

Areál na Dlouhé Louce nabízí běžkařům 6 okruhů v délce od 3 km do 25 km s napojením na stopy v Německu. O stopy se stará Krušnohorský klub. Za příznivých sněhových podmínek jezdí na Dlouhou Louku o víkendech skibus z Litvínova a z Oseka. Parkoviště nabízí kapacitu až pro 150 aut. Občerstvení a ubytování možné v penzionech Rozcestí a Panorama.

Fotogalerie

Dlouhá Louka
Dlouhá Louka
Dlouhá Louka
Dlouhá Louka

Virtuální prohlídka