Pekárna Weißbach

Bäckerei Weißbach
Antonstraße 1
09366 Stollberg
Německo
037296 3219

Provozní doba

Po - pá: 6:00 - 18:00 So: 6:00 - 12:00 Ne: 7:00 - 10:00 hod

GPS souřadnice

50° 42' 35.64" N, 12° 46' 55.92" E

Určeno pro

Rodiny s dětmi
Aktivní sportovci
Senioři
Skupiny
Vánoce

Další informace

„Dobrá“ krušnohorská štóla potřebuje svůj čas. Dopřej těstu dosti času, odmění se kvalitou a dobrou chutí. Jako ušlechtilé červené víno! Tuhle radu předal Kurt Weißbach svému synu Gunterovi do začátku jeho profesní dráhy spolu s tradičními recepturami a směsmi koření, když syn přebíral v roce 1980 rodičovský mistrovský obchod na ulici Antonstraße ve Stollbergu.
Dokonce i v pozdním podzimu a během adventu, svátků krušnohorského vánočního pečiva, když se den za dnem míchá, hněte, peče, „pudruje“ jemným práškovým cukrem a s láskou balí několik set makových, mandlových, diabetických, a zvláště pak speciálních máslových štól „Premium“ jakožto klasika od Weißbachů, nemá tohle všechno nic společného s masovou výrobou. Heidi a Gunter Weißbachovi spolu s 28 pracovníky dopřávají svým štólám dostatek času, což byl ten nejdůležitější recept na dosažení úspěchu již za časů zakladatele firmy. Tajemství z toho ve Stollbergu nikdy nedělali, právě naopak: Již pár let je firma oceněnou, pětihvězdičkovou pekárnou (Fünfsternebäckerei). Toto špičkové celostátní ocenění uděluje Pětihvězdičková pekařská společnost (Fünf Sterne-Bäckergesellschaft) na základě těch nejpřísnějších a anonymních testů.
Kromě čerstvosti, složení, kvality a servisu v pěti obchodech ve Stollbergu a Niederdorfu se testování zaměřuje na prezentaci zboží, odbornou způsobilost zaměstnanců, vstřícnost prodávajících i nekompromisní hodnocení zákazníků. „Mám ji rád bohatou, vlahou a aromatickou, zahalenou v zářivě bílém kabátku z moučkového cukru“, nepřestává se nad štólou rozplývat Gunter Weißbach ani po čtyřiceti letech práce. Chválu krušnohorských znalců již dávno potvrzují i zákazníci na celém světě.
Zástupci Krušnohoří ze Stollbergu jsou každým rokem znovu na vánočních trzích v Düsseldorfu a Bonnu. Stále více přátel si sváteční pečivo od Weißbachů získává po celém Německu, ale i v Itálii, Rakousku, Švýcarsku, ba dokonce v Číně, Severní Americe a Austrálii. A také u saských podnikatelů, kteří dělají radost svým obchodním partnerům, spolupracovníkům i přátelům lahodnými speciálními máslovými štolami „Premium“. Myšlenka zaslat sváteční pozdravy spolu s typickým krušnohorským kvalitním výrobkem ve speciálním dárkovém balení docela pohodlně na požadované adresy kdekoliv ve světě se ujala u věhlasných koncernů a finančních institucí, jakož i u architektů, vládních úřadů či řemeslných provozoven.
Na stollberské adrese v Antonstraße, kde se prodávají čerstvě upečené housky i v neděli, a také v jiných obchodech značky Weißbach se nese sladká vůně chleba, housek, dortů i koláčů po celý rok a navozuje lákavé představy v předtuše blížícího se času štól.

Fotogalerie

Bäckerei Weißbach
Bäckerei Weißbach