Skialpinismus nad Hrobem

Česká republika

Vyměňte kotvu lyžařského vleku za tulení pásy, objevte skutečný klid hor, vyšlapejte si vlastní cestu měkkým a neporušeným prašanem. Skialpinismus je pohyb na lyžích ve volném horském terénu. Stoupání do kopce umožňuje speciální vázání a pásy nalepené na skluznici. Většina vyznavačů tohoto sportu je z řad lyžařů, které již nebaví věčné fronty u vleků a hoblování technicky upravených sjezdovek. Mezi hlavní skialp vybavení patří lyže s vázáním, u něhož lze uvolnit patu k snadnému stoupání, tulení pásy, které se lepí na skluznici a jež jsou nezbytnou protiskluzovou oporou, speciální boty nastavitelné na sjezd a chůzi a teleskopické hole.

Více informací je dostupných zde.

Určeno pro

Aktivní sportovci
Skupiny
Běžecké lyžování

Další informace

Skialpové tratě na Bouřňáku
Ve spolupráci s Horskou službou Krušné hory a místními nadšenci vznikly skialpové tratě i v Krušných horách, konkrétně v okolí sport centra Bouřňák, příznačně nazvané "Skialp nad Hrobem". Skialp nad Hrobem, je nápad jak vás všechny, kteří mají chuť chodit po horách na skialpových lyžích, dostat do Krušných hor. A zejména do míst, kde budete mít hory jenom pro sebe.
Ve zdejším areálu najdete naučnou stezku, která vás na osmi výukových tabulích seznámí se základními pravidly skialpinismu, technikou pohybu v terénu a způsoby určení nebezpečných lavinových lokalit.

Pro všechny, kteří se chtějí se skialpinismem seznámit, je určený speciální web, kde zájemci najdou další informace a instrukce a kontakt na půjčovnu vybavení.