Sportovní areál Benedikt

Sportovní areál Benedikt
Rekreační 1048
43401 Most
Česká republika
+420 476000055

Jazyková bezbariérovost

Anglicky
Německy
Česky

GPS souřadnice

50° 29' 33.72" N, 13° 40' 8.76" E

Určeno pro

Rodiny s dětmi
Senioři
Skupiny
Bezbariérovost (vozík)
Bezbariérovost (berle, méně pohybliví)
Jazyková bezbariérovost
Vodní sporty, koupaliště a aquaparky

Další informace

Na jihovýchodním okraji města Mostu je situován rekreačně-sportovní areál Benedikt. Původně zatopený povrchový důl sloužil dlouhé roky jako oblíbené koupaliště a v letech 2001 - 2002 prošel rozsáhlou rekonstrukcí do své dnešní podoby. Vodní plocha byla rozdělena na dvě části a v jejich okolí byla zbudována sportovní hřiště a hřiště pro děti s prolézačkami, skluzavkami a pískovišti.
Větší vodní plocha s písčitou pláží je využívána hlavně na koupání a v letních měsících jsou zde instalovány vodní atrakce, menší plocha je určena rybářům. Na sportovních hřištích areálu se návštěvníci mohou věnovat hokejbalu, basketbalu, plážovému volejbalu, malé kopané, nohejbalu, volejbalu, házené a tenisu. Asfaltový okruh okolo vodních ploch slouží především in-line bruslařům, cyklistům, ale láká také ke klidným procházkám. V provozu je autokemp, parkoviště, restaurace, stánky s občerstvením, je zde otevřená hudební scéna a bowlingové centrum.
Areál je přístupný pěšky ze sídliště Liščí vrch, autobusem ze zastávky Vtelno nebo autem ze silnice tvořící jihovýchodní obchvat města. Na jih a východ je údolí Benediktu otevřeno a nabízí výhled na vrchy Českého středohoří a městskou část Vtelno s barokním kostelem, farou a kaplemi stavitele Octavia Broggia z počátku 18. století.

Fotogalerie