Unikátní výstava v Litvínově: mechanické plechové hračky

Zámek Valdštejnů Litvínov
Mostecká 1
436 01 Litvínov
Česká republika
+ 420 476 767 600

Od čtvrtka 9. února 2017 až do konce roku mohou zájemci na litvínovském zámku obdivovat výstavu hraček Hush, mapující historii jejich výroby v Horním Litvínově.

Exponáty do zámku dlouhodobě zapůjčilo Muzeum technických hraček. Jde o premiéru unikátní výstavy dokumentující rozsáhlou produkci nejvýznamnějšího československého výrobce mechanických plechových hraček v letech 1925 – 1940. Nejen rodiny s dětmi, ale i modeláře a sběratele jistě potěší funkční elektrifikované kolejiště o rozchodu 0 sestavené z železničních hraček značky Husch nebo zajímavá dioramata představující historické události z dějin Československa.

Provozní doba

Výstavu můžete navštívit od středy do neděle od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin.  Zámek najdete v centru Litvínova, parkovat můžete třeba na náměstí dvě hodiny zdarma.

Ceník

Vstupné: dospělí zaplatí za vstupné 50 Kč, důchodci 30 a děti a studenti 20 Kč.
Rodinné vstupné je za 90 Kč.
V ceně je prohlídka všech expozic.

Určeno pro

Rodiny s dětmi
Senioři
Skupiny

Další informace

Doprovodný program k výstavě nabízí návštěvníkům komentované prohlídky s ukázkami funkce mechanických hraček zn. Husch, soutež s interaktivní hrou, přednášku o konzervování a restaurování hraček v nálezovém stavu, workshopy a edukační program pro ZŠ i SŠ.

Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 9. února 2017 od 18:00 hodin. Její součástí je komentovaná prohlídka, ukázka mechanických hraček v pohybu a spuštění kolejiště elektrických vláčků.

Více informací naleznete zde a zde.

Fotogalerie