Dlouhá Louka

Česká republika

GPS souřadnice

50° 38' 59.64" N, 13° 38' 49.56" E

Určeno pro

Běžecké lyžování

Další informace

Běžecké stopy udržuje Krušnohorský klub, o.s.

Úsek KBS: Fláje - Vrch Tří pánů
Počet km: 55
Nadmořské výšky tras: 740 - 956 m n.m.
Zázemí: ubytování dva penzion Rozcestí a Panorama celkem až pro 40 osob, parkoviště pro 150 osobních automobilů, restaurace, SKI bus z Litvínova a Oseka So, Ne. V letním období pěší turistika, horská kola, koloběžky, Nordic Walking, tábořiště, rozhledna Vlčí hora, travnaté hřiště.

Běžecké okruhy:
Dlouhá Louka nabízí hend několik možností výletů naběžkách. Vsamotném areálu je šest základních okruhů. Některé z nich jsou zároveň propojkou na okolní areály Klíny, Bouřňák, Holzau spolupracující v rámci projektu Krušnohorská bílá stopa.
Fláje: Okruh v délce 12 km v nádherné krajině obory Fláje a přehrady Fláje 740 m n.m. propojené stopy na areál Klíny.
Žebrácký roh: Okruh v délce 25 km až na hranice se SRN propojené stopy na areál Holzau.
Vrch Tří pánů: Okruh v délce 12 km na jeden z vrcholů okolí Dlouhé Louky Vrch Tří pánů 874 m n.m. propojka na areál Bouřňák.
Vysoká mýť: okruh v délce 6 km v okolí Dlouhé Louky a vrcholu Stropník 854 m n.m.
Loučná: Okruh v délce 12 km s velkým převýšením a dosažením vrcholu nejvyššího bodu severovýchodní části Krušných hor Loučné 956 m n.m.
Vlčí hora: Okruh v délce 3 km vede na vrchol Vlčí hory 890 m n.m. kde se nachází rozhledna s nádherným výhledem na České středhoří, Milešovku, Klínovec, za dobré viditelnsoti i na Prahu, Ještěd a Sněžku. Tento nádherný pohled můžete opakovat i na předchozím okruhu Loučná, která se nachází cca 2 km od Vlčí hory. Doprava možná Ski busem