Krušné hory – země zážitků

Česká republika

Chtěli byste zkrotit draka? Ne, nemluvíme o pohádce, ale o adrenalinovém zážitku. Tažný drak (kite) umožňuje brázdit nejen zasněžené pláně, ale i vzduch nad nimi. Snowkiting si můžete vyzkoušet ve Skiareálu Holzhau. A když vzrušení z výjimečného zážitku opadne a začnete se rozhlížet po dalším, žádný problém. Vždyť je tu snowpark, předvéďte své freestylové kousky na snowboardu! Freestyle je možné pilovat také na české straně, na Bouřňáku. Jedna z jeho šesti sjezdovek je vyhrazena právě snowboardistům. Milovníci rychlé jízdy by zase neměli vynechat Slalomák – v Česku budete jen těžko hledat prudší sjezdovku! Prostor tu najdou také příznivci stále populárnějšího skialpinismu.

1. den – Holzhau
- Skiareál Holzhau: 3 vleky, snowpark pro freestyle
- snowkiting
2. den – Bouřňák
- Sportcentrum Bouřňák: 6 vleků, 6 sjezdovek všech obtížností (Slalomák – jeden z nejprudších v ČR, svah pro freestyle) + cvičná louka

GPS souřadnice

50° 41' 8.88" N, 13° 42' 42.48" E
50° 43' 57.36" N, 13° 35' 23.64" E

Určeno pro

Skupiny
Sjezdové lyžování
Snowkiting

Další informace

Zážitky pro mladé. Dvoudenní výlet kolem skiareálu v Holzau a Bouřňáku.

Zajímavá místa na trase: skiareál Holzau, sportcentrum Bouřňák, výstava ledových soch či soch z písku v Hermsdorf, muzeum hornictví v Altenbergu, stezka Po stopách středověkého sklářství v Krušných horách, Cínovecké rašeliniště.

Fotogalerie