Městské slavnosti Děčín 2019

Statutární město Děčín
Turistické informační centrum Knihovna
Karla Čapka 1441/3
405 02 Děčín
Česká republika
+420 412 532 227

Čas konání

Od: 
10.05.2019 - 19:00
Do: 
26.05.2019 - 14:00

Praktické informace

Od 10. do 26. května je pro všechny zájemce a návštěvníky Děčína připraven již 24. ročník květnových městských slavností. Všichni jsou srdečně zváni.

Velkolepý ohňostroj, historické trhy, Labefest, Adrenalin Challenge – to a mnoho dalšího je nachystáno na tradiční městské slavnosti Děčína, kterými po celý květen ožije město a kde si každý najde tu pravou zábavu pro sebe i svou rodinu.

Slavnosti začnou v pátek 10. května, kdy nás bude čekat oblíbený hudební festival Labefest na Smetanově nábřeží. Večer propukne velkolepý ohňostroj, kterým odstartujeme další květnové veselí. Navíc po celý den bude na Mariánské louce probíhat oblíbené dřevosochání.

V sobotu 11. května bude pokračovat druhý den Labefest i dřevosochání. Dále pro všechny odvážlivce bude připravená oblíbená akce, kde může každý překonat své limity, a to v podobě populárního Adrenalin Challenge závodu, který je vzrušující jak pro samotné účastníky, tak i pro diváky, ti se na tuto celorepublikovou akci sjíždějí ze všech koutů naší země. Samozřejmě je myšleno i na nejmenší, a proto v podzámčí bude probíhat Běláskové klání. Víkend bude zakončen v neděli 12. května, kdy budou sochaři dokončovat svá díla na Mariánské louce a děti si budou moci vyzkoušet jako dospěláci závod Adrenalin Challenge Race and Kids.

V sobotu 18. května se kromě jarmarku na zámku můžeme těšit na další tradiční akce, a to na Děčínskou kotvu, Mladé Labe, Labský streetballový pohár a Jízdy na pohodu.

Poslední květnový víkend, tedy i poslední dva dny slavností, vyvrcholí v sobotu 25. května Festivalem pouličního divadla a v neděli 26. května Dnem plným her.

Více informací naleznete zde.

Okres: 
Děčín
Obec: 
Děčín