Zahájení turistické a cyklistické sezóny 2019 v Ústí nad Labem

Informační středisko města Ústí nad Labem
Mírové náměstí 1/1
400 01 Ústí nad Labem
Česká republika
+420 475 271 700, (+420 475 271 883)

Čas konání

Od: 
05.04.2019 - 17:00
Do: 
13.04.2019 - 15:00

Určeno pro

Rodiny s dětmi
Aktivní sportovci
Senioři
Skupiny

Praktické informace

Letos je zahájení turistické a cyklistické sezóny v Ústí nad Labem a okolí zahájeno v pátek 5. dubna 2019, kde se v Informačním středisku na Mírovém náměstí od 17:00 hodin koná přednáška Vodopády na Ústecku. Vstup je zdarma, na každého posluchače čeká drobný dárek. Přednášet bude Karel Punčochář z Klubu českých turistů.

Slavnostní víkend pokračuje v sobotu, 6. dubna 2019, dopolední komentovanou procházkou centrem města. Sraz je v 10:00 hodin v Informačním středisku. Každý účastník se může těšit na malou pozornost. Na závěr procházky je zhruba ve 12:00 hodin zajištěno svezení lanovkou na Větruši.

Symbolem zahájení sezóny roku 2019 jsou Dlouhonozí skřítci. Pokud se najdou zájemci (určitě se najdou) a vystoupají do vyhlídkové věže nebo když se odváží hledat poklad v přírodním a zrcadlovém bludišti, bude jejich snažení odměněno dárky od Dlouhonohých skřítků. Od 14:00 hodin je pro děti navíc připravena pohádka.

Sobotní odpoledne bude pokračovat v Ústeckém podzemí, akcí Otevřené sklepy, kde se návštěvníkům budou věnovat vyhlášení vinaři. Chybět nebude ochutnávka vín, živá hudba, soutěže a animační program pro děti.

Ani to není vše. Je možné také navštívit výstavu Trpaslíci v Muzeu města Ústí nad Labem nebo kostely Sv. Floriána v Krásném Březně či Nanebevzetí Panny Marie na kostelním náměstí.

V neděli 7. dubna 2019 se akce přesunou na hradě Střekov. Zde se návštěvníci mohou těšit na prohlídky hradu v doprovodu skřítků a na program pro děti v podání Divadla v pytli (v rozmezí od 13:00 do 16:00 hodin).

Zájemci se též mohou podívat na pohádku o Dlouhonohých skřítcích, která se bude promítat na nedalekém Masarykově zdymadle, které je možné si při této příležitosti také prohlédnout (velín jezu, strojovna jezu, rybí přechod, informační místnost a vodní elektrárna).

Kdo bude mít ještě dost sil, může se vydat na zámek Trmice do Muzea modelové železnice.

Následující sobotu 13. dubna 2019 je na řadě počátek cyklistické sezóny. Program je připraven na Labské stezce u Benešova mostu v čase od 10:00 do 15:00 hodin.

Zájemci se při této příležitosti mohou těšit na řadu aktivit:
- start cyklovýletu Bílinské údolí na kole oddílu SK Cyklotour (v 10:00 hodin)
- soutěže se skřítky pro děti a dospělé
- tematický fotokoutek zdarma
- bezplatný servis kol
- FRUIT BIKE - ušlapej si své smoothie
- doprovodné aktivity Týmu silniční bezpečnosti, Městské policie a Besipu
- půjčování kol a koloběžek zdarma
- představení nové elektrické tříkolky

Celým dnem budou samozřejmě opět provázet Dlouhonozí skřítci.

Po Labské stezce je možné pokračovat dál a zúčastnit se jedné z prohlídek Pivovaru Velké Březno.
V tento den rovněž zahajuje své pravidelné jízdy cyklobus z Labské stezky na Severní Terasu.

Při návštěvě hradu Střekov nebo Labské stezky je možné si navíc odnést absolventskou vizitku s Dlouhonohými skřítky a nalepit si ji do zcela nového skřítkovského turistického deníku.

Akce je také letos doplněna soutěží. Stačí na elektronickou adresu Informačního střediska (zde) zaslat selfie se skřítkem do pátku 19. dubna 2019 a být tak zařazen/zařazena do slosování o hodnotné ceny.

Více informací naleznete zde.

Okres: 
Ústí nad Labem
Obec: 
Ústí nad Labem