In-line stezky

In-line, Vodní nádrž Vrbenský (Matylda)

V roce 2009 byla kolem vodní plochy zatopeného povrchového dolu Matylda dokončena úprava in-line dráhy a zpevněných cest pro cyklistiku a turistiku. Asfaltová cesta přímo lemující vodní plochu je dlouhá 4,4 km a slouží jak cyklistům, tak in-line bruslařům. Po celé délce naleznete lavičky pro odpočinek a načerpání sil. Cyklisté a turisté si mohou zvolit i další trasu po zpevněné štěrkové cestě. Tento terénní okruh je dlouhý 3,13 km. Oba dva okruhy jsou vhodné i pro rodiny s dětmi.

Cyklostezka za zooparkem

V Chomutově si můžete vyrazit na brusle mimo jiné i na cyklostezku vedoucí za Podkrušnohorským zooparkem. Úsek je dlouhý 2,5 km, ale menší nevýhodou je, že tuto trasu využívají i cyklisté a pěší. Ke stezce se dostanete z Chomutova od vlakové zastávky, od Kamencového jezera a z Březenecké směrem k zooparku.

In-line, Bezručovo údolí

Bezručovo údolí

Bezručovo údolí bylo v roce 2002 vyhlášeno přírodním parkem. Jedná se o nejhlubší a nejdelší údolí celých Krušných hor. Údolí přímo navazuje na město Chomutov, takže je snadnou dosažitelnou odpočinkovou zónou, kam můžete vyrazit pěšky či na kole. Podél stezky je rozmístěna řada laviček, kde si mohou bruslaři odpočinout. Na trase je možné se občerstvit na 1.-3 Mlýně, které mají vstupy uzpůsobeny také pro bruslaře.

Sportovní areál Benedikt

Sportovní areál Benedikt

Sportovní areál Benedikt v Mostě nabízí široké sportovní a rekreační vyžití - tenisové hřiště, beach volejbal, petanque, dětská hřiště, fotbalové hřiště, vodní plochu, restauraci s ubytováním a bowlingem. Bruslařům slouží okruh dlouhý cca 2 km.

Hipodrom Most

Hipodrom Most

Hipodrom Most patří mezi nejmodernější dostihové dráhy v Evropě. Je unikátní tím, že byl vystavěn na bývalé výsypce a patří mezi čtyři dostihová závodiště kategorie "A". V současné době je zde zázemí pro cca 1500 návštěvníků, věž rozhodčích, dostihový klub, stáje, parkurové závodiště a dětské hřiště. Kolem dostihového závodiště byla vybudována 3,4 km dlouhá asfaltová dráha určená pro in-line bruslaře. Dráha je volně přístupná každý den s výjimkou konání závodů, příp. soukromých akcí.

In-line, Krupka

Na kvalitním asfaltu se můžete na bruslích prohánět po okruhu v Krupce. 400 m dlouhý ovál má poněkud náročnější profil, jedna část vede do kopce a druhá z kopce. Výhodou však je, že na trati potkáte pouze bruslaře, pěším ani cyklistům není vstup dovolen. Ovál je otevřený široké veřejnosti, je však nutno počítat s lehčím omezením provozu z důvodů tréninků místního in-line rychlobruslařského oddílu. Město má v plánu celý okruh osvětlit.

Osek

V Oseku máte možnost vyzkoušet in-line dráhu v krásném prostředí okolo hráze rybníka. Po asfaltovém povrchu dlouhém 500m objedete rybník kolem dokola. Na trase je dostatek laviček pro odpočinek během jízdy i dětské hřiště pro ty nejmenší. Pokud dostanete hlad, máte možnost se občerstvit buď v přilehlém autokempu nebo v restauraci Horal. Na dráhu se dostanete z parkoviště Autokempu Oseku.