Prohlídkové doly a štoly

Prohlídkový důl Freiberg

Besucherbergwerk &quotReiche Zeche&quot Freiberg

Achtung! x

Das Besucherbergwerk schließt aufgrund von Sanierungsarbeiten ab dem 19. August 2013 für mindestens ein Jahr.

Für Gruppen ist die Einfahrt noch bis zum 31.07.2013 auf Voranmeldung möglich. Individualtouristen können noch bis zum 18. August 2013 an den regulären Führungen teilnehmen.

Der derzeitige Betrieb der Anlage und die Nutzung durch Besucher sind uneingeschränkt möglich.

Hornictví a vorařství v údolí Muldental

Flößerhaus Rechenberg-Bienenmühle

Klenot z poloviny 17. století v historickém prostředí. Byl domovem pro tak-zvané. Häuslera, nejchudší vrstvy.Velikost pozemku je cca 100 m². Na ploše cca 44 m² žili 2 dospělí až s 10 dětmi, 2 kozami a slepicemi ve stejném domě. Více strukturální změny následovaly, naposledy kolem roku 1920 až do roku 1997 sloužil jako rezidence. Od roku 1974 je kulturní památkou. V roce 2001 darování domu krokví Schuberta a Decker rodiny pro společnost Rechenberg-Bienenmühle. 2002 v důsledku povodní významnému poškození domu.

Prohlídkový důl Gnade Gottes Erbstollen

Schaubergwerk Gnade Gottes Erbstollen und Olbernhauer Hutzenstübl in Olbernhau

V prohlídkovém dole Gnade Gottes Erbstollen, který je v provozu již od roku 1515 a kde se těžily rudy barervných kovů, můžete zažít obtížnou práci horníků. Díky prospěšné práci hornického spolku Olbernhau je doposud zpřístupněn 180 m dlouhý úsek pod zemí, jak pro velké tak i malé návštěvníky.

V tradiční jizbě &quotOlbernhauer Hutzenstübl&quot, která je součástí muzea Saigerhütte Grünthal, hornický spolek názorně představuje stará krušnohorská řemesla a řemeslné techniky. Tato řemesla si můžete mimo jiné také sami vyzkoušet.

Stránky