Cyklistická sezóna 2016 v Ústeckém kraji

Česká republika

S počátkem května začala naplno cyklistická sezóna i pro autobusy Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Jízdní kola jsou přepravována na 35 linkách, většinou do horských oblastí. Rozšířila se tak dosavadní cyklistická nabídka 15 linek, které kola vozí už od Velikonoc. Přeprava jízdních kol cyklovleky nebo nástavbami na zelených autobusech DÚK bude v provozu po celou cyklistickou sezónu - v horských oblastech do 2. října a v nižších polohách až do 30. října 2016.

Další informace

 

Linky zelených autobusů mají k dispozici buď cyklovlek s kapacitou 20 kol nebo nástavbu s kapacitou 6 kol. Přeprava kol na ostatních autobusových linkách DÚK je taktéž možná, ale je v případě volného místa ve voze a po svolení řidiče. Dopravu kol nabízí DÚK na území Ústeckého kraje také ve vlacích, které mají v jízdním řádu uvedeno, že přepravují kola. Jízdní kola můžete v limitovaném počtu 4-5 kol přepravovat i na 3 nových turistických železničních tratích DÚK a až 25 jízdních kol je přepravní kapacita turistické lodní linky na Labi.

Jednoznačně nejoblíbenější cyklistickou destinací v kraji jsou tradičně Krušné hory.
Cyklisté zde mohou i letos využít k vyvezení na hřebeny oblíbené linky 484 z Teplic na Komáří vížku a 493 z Teplic na Moldavu, ale i 452 z Ústí do Tisé, 523 z Litvínova do Klínů a Českého Jiřetína, 600 z Kadaně a Klášterce na Měděnec a do Vejprt, 588 z Chomutova do Křimova a na Horu Sv. Šebestiána, 584 z Jirkova a Chomutova na Měděnec, do Loučné a na Boží Dar, 521 z Litvínova na Horu Sv. Kateřiny a Brandov nebo 451 z Ústí nad Labem do Krásného lesa. Na krušnohorské vrcholky se v cyklistické sezóně dostanete s kolem i železničními linkami U15 a U25.

Odvézt kolo na to správné místo v Českém Švýcarsku a Labských pískovcích vám nejlépe pomohou autobusové linky 433 z Děčína na Sněžník a 434 z Děčína do Hřenska, Jetřichovic a Krásné Lípy.
Vlak pomůže cyklistům zejména na linkách U28, U27 a U8. Kola vezmou také do motoráčků na nově zavedených nostalgických linkách T4 a T5. Asi vůbec nejzajímavější dopravu kola Vám ale nabídne lodní turistická linka 901 na Labi mezi Ústím a Litoměřicemi.

Jízdní řády a mapu všech linek DÚK naleznete zde. Tištěné mapy veřejné dopravy DÚK jsou k dispozici v informačních střediscích na území Ústeckého kraje.
Cena přepravy jízdních kol dle tarifu DÚK zůstává na stejné úrovni jako loni – jednorázová nepřestupní jízdenka pro jízdní kolo stojí 20 Kč a platí na území Ústeckého kraje.

Více informací naleznete zde

Fotogalerie