„DŮM PORCELÁNU S MODROU KRVÍ”

Česká republika

Muzeum porcelánu, informační středisko, výstavní expozice, přednáškový sál, to vše naleznete v objektu bývalého kina v Dubí. Po celkové rekonstrukci dostal jméno „DŮM PORCELÁNU S MODROU KRVÍ” a při návštěvě Dubí jste v něm vítáni.

„Modrodům” jak je zkráceně Dům porcelánu s modrou krví, složí především k představení expozice věnované historii výroby porcelánu v oblasti pod Krušnými horami, která je umístěna v prvním patře. V přízemí se nachází informační středisko, kde lze získat informační materiály o městě Dubí a jeho okolí. Vstup do expozic „Modrodomu” je bezplatný.

„Modrodům” naleznete v Tovární ulici v Dubí nedaleko vrátnice a podnikové prodejny společnosti Český porcelán a.s. Leží na trase dubského Východního vycházkového okruhu, nedaleko autobusové zadtávky Dubí porcelánka, kam zajíždějí autobusy z Teplic, Krupky a Duchcova. Pro návštěvníky, kteří dorazí vlastním autem je k dispozici parkoviště.

V Informačním středisku je též možno domluvit návštěvu „Motodromu” pro větší skupiny nebo odbornou exkurzi skupin do výrobního provozu společnosti Český porcelán a.s. Exkurze s plnohodnotným odborným výkladem zaměřeným na historické a technologické souvislosti spojené s výrobou porcelánu v Dubí trvá cca 1,5 hodiny a je zpoplatněna. Vstupné pro dospělou osobu činí 50,- Kč, pro studenty 10,- Kč.

Provozní doba

Pondělí až čtvrtek od 8:00 do 17:00 hodin

Pátek od 8:00 do 15:00 hodin

Polední pauza od 11:45 do 12:45

V sobotu a neděli je „Dům porcelánu s modrou krví” zavřený

Ceník

Vstup do expozice „Domu s modrou krví” je bezplatný

Určeno pro

Rodiny s dětmi
Senioři
Skupiny
Muzea, galerie a skanzeny
Technická muzea a památníky