Bezbariérovost (vozík)

Crottendorfer Räucherkerzen GmbH

Crottendorfer Räucherkerzen GmbH

Přijďte si otestovat svou zručnost do výrobny tradičních krušnohorských vánočních "františků" tak, jak byly vyráběny před 75. lety. Příjemné prostředí rukodělné dílny je otevřeno každý den včetně neděle a je zde možné si vyzkoušet výrobu "františků" či další tradiční krušnohorská řemesla v 90ti minutovém cyklu. Dílna nabízí možnost návštěvy i v početnějších skupinách 10-25osob po předchozí rezervaci termínu na níže uvedeném telefoním čísle či pomocí kontaktního formuláře pro objednání.

Muzeum v Ústí nad Labem zve k návštěvě

Zvláštností budovy muzea v Ústí nad Labem je Císařský sál. Pojmenování sálu vychází z návštěvy císaře Františka Josefa I. Konané 17. června 1901 při cestě po Českých zemích. V této době byl v Ústí nad nejreprezentativnějším místem pro zasedání zastupitelstva a prestižní shromáždění honosný sál neorenesanční budovy školy s výzdobou zahrnující bohatou výmalbu stěn a stropů alegorickými motivy doplněnou zlacením z plátkového zlata. Místem císařská audience s předními obyvateli města se tak stala právě budova dnešního městského muzea.

Hotel Waldesruh

Hotel Waldesruh

Srdečně vítejte v rodinném hotelu Waldesruh. Byl nově postaven v roce 1996 v hornickém stylu a je umístěn na nádherné planině na okraji lesa - ideální místo na dovolenou a rekreaci, daleko od masového turismu a hluku velkoměst. Ve 21 útulně zařízených pokojích a jednom apartmá naleznete dnes již samozřejmý komfort 3hvězdičkové kategorie. V prvním a druhém patře hotelu se nachází našich 21 útulně zařízených dvoulůžkových pokojů a jedno prostorné apartmá.

Krušnohorská výrobna destilátů a likérů, s.r.o., Bockau

Erzgebirgische Destillerie und Liqueurmanufaktur GmbH

Bockau se proslavilo pěstováním anděliky lékařské a prastarou tradicí přípravy bylinných likérů. V „Wurzelstube“ (kořenářství), prvním muzeu lihovin Saska, naleznou návštěvníci destinační kotle, mlýnky na byliny, historický obrazový materiál, vzorky bylinek a kořenů a mnoho dalších zajímavostí. Můžete zde také ochutnat některé z více než 30 vzorků. Echt Bockauer Magentropfen (pravé žaludeční kapky z Bockau), které jsou vytvořeny podle starých receptů, jsou legendární pro své blahodárné účinky.

Lauterbašské likéry (Lauterbacher Spirituosen) - muzeum Hilmersdorf

Lauterbacher Spirituosen - Museum Hilmersdorf

Naše firemní muzeum se nachází na dobře dosažitelném místě v lokalitě Heinzebank. Svým kruhovým půdorysem nabízí budova ideální prostor pro naši výstavu „Vše o likéru Lauterbacher Tropfen“. O začátcích výroby lihovin svědčí řada historických přístrojů. Kromě toho si tu můžete vyslechnout i mnoho veselého vyprávění o rodině Ullmannových a likéru Lauterbacher Tropfen. Na kvízové zdi pak můžete prokázat své znalosti bylinek nebo zalovit ve vzpomínkách při návštěvě originálního koloniálu.

Dětská aréna Marienberg

Kids-Arena Marienberg

Dětský indoorový zábavní park v 160Marienbergu na ploše více než 2000 160m 178 je vážně cool! Jestli se opravdu nechcete nudit, jste tady správně. Více než 360 dní v 160roce tu můžete, bez ohledu na počasí, řádit, hrát si, objevovat, dobývat, šplhat, klouzat se, skákat, jezdit na motokárách, setkávat se s 160kamarády a seznamovat se s 160novými, ale i slavit narozeniny a jiné párty.

Stránky